Tipy na výlety

Objekt leží v turisticky i rekreačně zajímavém místě. Místo se nachází na kraji lesa, u rybníka, stranou civilizace, ale 10 minut chůze od pekárny nebo restaurace. Okolí je vhodné pro turisty, cykloturisty, rybáře a milovníky přírody. Blízko penzionu se nachází cyklostezka, která spojuje ZOO Zlín, Hvozdnou, Zlín, Otrokovice (cca 15 km). Ideální pro cyklistiku, běh, kolečkové brusle, atd.

Možnosti výletu dle vzdálenosti:

Blízké okolí (pěšky, na kole):

ZOO Zlín Patří mezi nejnavštěvovanější Zoo v České republice. Největší ojedinělostí této zahrady je její členění dle kontinentů. /10 minut pěšky/
Hrad a skály Lukov Hrad Lukov patří do části Hostýnských vrchů. Je jeden z největších hradů na Moravě. Do dnes zůstala pouze zřícenina gotického hradu se zachovanou vstupní branou a pilířovým mostem. V okolí se nachází skály Králky, skály pod hradem oblíbené především horolezci.
Koupaliště a Lázně Kostelec Koupaliště nabízí tři venkovní vyhřívané bazény, otevřené od května do října.
Golf Club Kostelec Areál nabízí největší indoor golf, dále 9 jamkové kvalitní hřiště, driving range, putting green a chipping green. Součásti klubu je také vnitřní golfový simulátor.
Tenisové hřiště Vršava Nabízí 15 venkovních dvorců, 4 dvorce v tenisové hale a tenisovou stěnu
Letiště Štípa  
Větrný Mlýn Štípa Mlýn je jedinou dochovanou památkou tohoto druhu ve Zlíně. Mlýn dědí z generace na generaci rodina Kovářů, a po domluvě je možný přístup veřejnosti do soukromého muzea.
Rybník Ostrata Je rybářský revír, nacházející se mezi Hvozdnou a Slušovicemi. Hlavní osádkou je kapr, pstruh, štika, sumec.
Dětské centrum Galaxie Zábavní park pro celou rodinu. Galaxie Zlín nabízí dětem zábavu plnou her, pohybu za každého počasí.

ZLÍN:

Baťův mrakodrap Patříval mezi 2. nejvyšší budovu Evropy, se svou výškou 77,5m. V budově najdeme pojízdnou kancelář. Na střeše je terasa s kavárnou, odkud je výborný výhled na baťovské město i továrnu.
Obuvnické muzeum Zlín,budova 14-15 Interaktivní expozice o historii Zlína a Baťových závodů.Muzeum cestovatelů Hanzelky a Zikmunda. Přehlídka bot různých národů ze všech kontinentů.
Zámek Zlín Zámek uprostřed centra Zlín. Stálou expozicí je výtvarné umění z krajské galerie.
Vertikon – krytá horolezecká stěna  
Lyžařský Svah Zlín  

Další:

Baťův Kanál Rekreační vodní cesta, která nabízí až 60km plavby a spoustu zajímavých míst, památek atd.
 
Svatý Hostýn Patří mezi nejvýše položené mariánské poutní místa na Moravě.
Hrad Malenovice Leží kousek od centra Zlína a patří mezi nejvýznamnější památky tohoto regionu.
WAKEMORAVA vodní sporty (wakeboarding, vodní lyžování, jízda na lodi)
Lázně Luhačovice  

Akce v okolí:

Filmový festival dětí a mládeže Zlín červen
Master of Rock. červenec
Barum Rally srpen
Vizovické Trnkobraní srpen